Wydarzenie TEDx

TEDx to cykl niezależnie organizowanych wydarzeń, gromadzących lokalne społeczności, ludzi, którym bliskie są ideały wartymi propagowania. Jest to organizacja non-profit. Założono ją 30 lat temu w Kalifornii, by idee, które powstają w różnych miejscach świata, dzięki konferencjom TED, miały szansę trafić do jak najszerszego grona.

TED. Te trzy litery to skrót od Technology, Entertainment, Design czyli technologia, rozrywka i design. Początkowo ze względu na bliskość Doliny Krzemowej konferencje skupione były na technologii. Teraz dotyczą też nauki, kultury i każdej w zasadzie dziedziny życia człowieka.

W Koszalinie odbyło się do tej pory pięć edycji, z czego w dwóch Meden-Inmed uczestniczyło jako Złoty Sponsor. W sumie udało się zgromadzić ponad 1800 uczestników i wspólnie obejrzeć 41 występów w języku polskim i angielskim.

Na czym to polega? Schemat jest prosty. Każdy prelegent dostaje 18 minut na opowiedzenie inspirującej historii. Wśród uczestników było i jest wiele wybitnych osobistości, polityków, pisarzy, aktorów, naukowców, laureatów Nagrody Nobla, ale też wielu “zwyczajnych” ludzi, którzy chcą podzielić się inspirującymi rzeczami, które robią czy własnym doświadczeniem. Jedną z prelegentek była również nasza osobista HR Bussines Partner – Agnieszka Marczak.

Dzięki tej inicjatywie Koszalin jest wypełniony inspirującymi historiami i tematami do dyskusji o różnorodnej tematyce, a my jesteśmy dumni z faktu, że możemy być jej częścią.